В предаването „СЕДМИЦАТА НА ДАРИК“ водачът на листата на „Продължаваме Промяната“ в Благоевград Андрей Гюров очерта приоритетите си.
„Ще повишим събираемостта на данъците. Спираме тормоза над малкия и средния бизнес и се насочваме към онези, които досега са били под политически чадър. Оттам ще насочим пари към най-уязвимите групи, сред които са и пенсионерите.“. Според Андрей Гюров започнатата от Кирил Петков и Асен Василев промяна, като участници в служебното правителство, задължително трябва да бъде продължена.
„Ако си представим нивата на корупция в света по скалата от едно до десет, дори и с една единица да се изкачим по тази скала, ще успеем да увеличим брутния вътрешен продукт с 4%, което ще доведе до повишаване доходите на семействата и на бизнеса“.
В „СЕДМИЦАТА НА ДАРИК“ Андрей Гюров отговори на 15 въпроса на тема „Българското семейство“.
Липсата на решение с години на проблема с бедността на хората в пенсионна възраст, Андрей Гюров коментира така: „Болно ми е, че след толкова години на управление в стабилна икономическа среда ние позволихме пенсиите да останат под нивото на бедност и трябваше да дойде едно служебно правителство, за да вдигне пенсиите дълготрайно, за да не трябва възрастните хора да се чудят дали да си похарчат парите за отопление, за лекарства или за храна.“
Водачът на листата на „Продължаваме Промяната“ в Благоевград припомни оценката на Асен Василев, че от изхарчени 5.5 млрд. лв. от годишния бюджет на Здравната каса, половината са потънали и заяви, че това трябва да спре, за да бъде преустановено изтичането на лекари и сестри в чужбина.
„Достойно заплащане и кариерно развитие на базата на резултати, специализации и квалификации, които са придобили медицинските кадри, без да има тези феодални зависимости в някои близки до властта болници. Когато създадем по-добра среда за тези хора да се развият в България, те ще останат и няма да напускат. Срамно е в 21 в. да нямаме специализирана детска болница и нито един хеликоптер за спешна помощ. Ще променим това по най-бързия начин.“.
Като баща на две деца и преподавател в Американския университет в Благоевград, Андрей Гюров очерта визията си за промени в системата на българското образование: „За нас е абсолютно ясно, че формата на обучение трябва да е присъствена целодневна. Ако се замислим откъде идва сменното обучение в България, то се появява по време на социализма, поради бързата урбанизация. Хората се придвижват от селата към градовете и съответно там няма сгради, квалифицирани учители и т.н. Ние сме направили една сменна система, която изисква от малките деца да бъдат в 7:30 ч. на училище или до 19:00 ч., което не е нормално. Следобед, в извънкласните дейности, ние искаме да насочим образованието изцяло към практикуване на спорт и творчески дейности, подбиране и използване на достоверна информация, критично мислене и работа в екип.
Чуйте какво още каза водачът на листата на „Продължаваме Промяната“ за Благоевград в „СЕДМИЦАТА НА ДАРИК“ на тема: „Българското семейство“.